Żłobek EduMontessori "Żyrafa"

Od 1 września 2021 rozpoczyna działalność długo wyczekiwany „Żłobek EduMontessori Żyrafa”. Złożyliśmy wniosek do programu „Maluch+” i został on pozytywnie rozpatrzony. Serdecznie zapraszamy do Żłobka EduMontessori Żyrafa. Przyjmujemy dzieci chodzące, które ukończyły 1 rok życia.

Więcej na temat rekrutacji znajdziecie tutaj.

Żłobek jest czynny w godzinach 6:30 - 16:30

Cennik usług żłobkowych:
- wpisowe (opłata jednorazowa) - 600 zł
- czesne miesięczne 950 zł
Stawka dzienna wyżywienia 10 zł/ dziennie (obejmuje śniadanie, obiad i podwieczorek)
Opłat wpisowego za żłobek prosimy dokonywać na numer konta16 1140 2004 0000 3902 8009 4409.
Opłat za czesne i posiłki prosimy dokonywać na numer konta15 1140 2004 0000 3202 8166 1902.

W  Żłobku Montessori opieka nad dzieckiem  prowadzona jest zgodnie z zasadami pedagogiki Marii Montessori. Opiekunki podążają za indywidualnym tempem rozwoju dzieci.
W placówce dzieci przebywają  w „przygotowanym otoczeniu” – aranżacja sal, meble, pomoce Montessori są tak rozmieszczone, by  stymulować  rozwój dziecka.
Dzięki jasnemu podziałowi przestrzeni dzieci łatwo się w niej odnajdują i zaspokojona jest ich naturalna potrzeba porządku. Meble i wszystkie inne przedmioty są na takiej wysokości, że dziecko może samo po nie sięgnąć i skorzystać. Przestrzeń podzielona jest na działy edukacji Montessori:
  1. Kącik życia praktycznego – tu dzieci uczą się dbania o siebie i otoczenie, np. dmuchania nosa, zamiatania, przygotowania posiłku, podawania do stołu.
  2. Kącik sensoryczny – tu dzieci mają do dyspozycji materiały rozwojowe doskonalące zmysły np. puszki szmerowe, woreczki zapachowe (np. z cynamonem, goździkami), kawałki materiałów o różnych fakturach itp.
  3. Kącik matematyczny – tu dzieci zapoznają się z sekwencją, symbolami cyfr i pojęciem ilości.
  4. Kącik sztuki i kultury – w tym kąciku dzieci zapoznają się też ze zwyczajami i kulturą swojego kraju oraz innymi kulturami, z którymi mają styczność (np. gdy któreś dziecko jest innego pochodzenia). Tu odbywa się praca z gliną, malowanie, tu jest też miejsce na taniec i grę na instrumentach.
  5. Kącik językowy – tu znajdują się przede wszystkim książki, ważne, by miały prawdziwe fotografie.
Oprócz tego jest też przestrzeń na tzw. dużą motorykę, czyli głównie wspinanie się i zjeżdżanie na specjalnie przygotowanych do tego materacach i konstrukcjach drewnianych oraz plac zabaw. Proces kształcenia opiera się na zainteresowaniach, możliwościach i potrzebach dziecka.

Warto też wspomnieć, że w żłobku Montessori niekoniecznie mówi się o zabawkach i zabawie – mówimy raczej o pracy lub nauce. Choć dziecko taką edukację traktuje faktycznie jako rozrywkę i ma do dyspozycji różne zabawki, to jednak jego umysł wykonuje pracę i nabywa nowe umiejętności.